menu Home chevron_right

XXX Niedziela Zwykła (25.10.2020)

24 października 2020
 1. W przyszłą niedzielę 1 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominamy tego dnia świętych i błogosławionych, którzy są dla nas w życiu wzorem do naśladowania. W polskiej tradycji święto to związane jest także z pamięcią o naszych bliskich zmarłych. W związku z zagrożeniem epidemicznym i obostrzeniami z tym związanymi tym roku uroczystość tę przeżywać będziemy inaczej niż w latach ubiegłych. W niedzielę – w Uroczystość Wszystkich Świętych wszystkie msze św. o godz. 9, 11.30 i 16 odprawione będą w kościele, nie będzie mszy na cmentarzu. Apeluję, abyśmy ze zdrowym rozsądkiem, świadomością zagrożenia zdrowia i z troską o siebie oraz inne osoby w duchu chrześcijańskiej miłości pomyśleli o nawiedzeniu cmentarza niekoniecznie w niedzielę, ale któregokolwiek dnia w ciągu oktawy Wszystkich Świętych, czyli od 1-8 listopada. Chodzi o to, byśmy nie gromadzili się w dużych skupiskach rodziny, znajomych czy przypadkowych osób. Postarajmy się indywidualnie nawiedzić cmentarz. Taką samą okazję do modlitwy za zmarłych mamy każdego dnia przez oktawę i wtedy możemy uzyskać odpust zupełny, który ofiarujemy za bliskich nam zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, czyli stan wolny od grzechu ciężkiego, nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencji zmarłych.
 2. W przyszły poniedziałek 2 listopada będziemy obchodzić wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Zwłaszcza w tym dniu powinniśmy pamiętać o modlitwie za zmarłych, niekoniecznie gromadząc się na cmentarzu. O godz. 15.00 w Dzień Zaduszny sam odprawię nabożeństwo na cmentarzu modląc się przy pięciu stacjach za zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu i za zmarłych z Waszych rodzin polecanych w wypominkach. Proszę wtedy nie gromadzić się na cmentarzu, ale o godz. 15.00 duchowo połączyć się ze mną w modlitwie w domach. W Dzień Zaduszny zapraszam do kościoła na godz. 17.00 na nabożeństwo różańcowe podczas którego wspólnie modlić się będziemy za naszych zmarłych, szczególnie polecanych w wypominkach jednorazowych. W trosce o nasze bezpieczeństwo proszę tylko o obecność przedstawicieli rodzin, by nie było nas w kościele więcej niż przewiduje to limit związany z powierzchnią naszej świątyni – 65 osób.
 3. Można zamawiać wypominki. Za polecanych zmarłych modlimy się w każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 9, 11.30 oraz 16.00.
 4. Zapraszamy na ostatnie już październikowe nabożeństwa różańcowe o godz. 16.30.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika katolickiego „Idziemy” oraz kalendarze sanktuarium ostrowąskiego na 2021 rok..
 6. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego sanktuarium. Dziękujemy bardzo za ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać. Dziękuję bardzo za maseczki. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Wszystkich Świętych ofiary składane na tacę w kościołach całej diecezji przeznaczane są na utrzymanie i potrzeby materialne Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. W związku z tym ofiary na nasze inwestycje parafialne wyjątkowo zbierane będą w drugą niedzielę – 8 listopada.
 7. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości, pielgrzymom – czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play