menu Home chevron_right

XXX Niedziela Zwykła (26.10.2014)

25 października 2014

1. Kończy się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa różańcowe o godz. 16.30.  

2. W sobotę, 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W polskiej tradycji święto to związane jest z pamięcią o naszych bliskich, którzy odeszli już z tego świata. Pamiętajmy, że w tym dniu w Kościele wspominamy świętych i błogosławionych, którzy są  dla nas wzorem do naśladowania w ziemskim życiu.                            W Uroczystość Wszystkich Świętych msza św. w kościele odprawiona będzie o godz. 9.00, natomiast na cmentarzu uroczysta msza św. za wszystkich zmarłych parafian o godz. 11.00. Nie będzie już mszy św. popołudniowej. Bardzo prosimy panów: Józefa i Andrzeja Ogrodowskich o udostępnienie przyczepy, która posłuży w konstrukcji ołtarza. Porządkując groby naszych bliskich pamiętajmy, że najważniejsza jest modlitewna pamięć o tych, którzy odeszli już do Boga. W oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, od 1-8 listopada, każdego dnia wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, czyli wolność od grzechu ciężkiego, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencji zmarłych.

3. W przyszłą niedzielę, 2 listopada, obchodzimy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Zwłaszcza w tym dniu powinniśmy pamiętać o modlitwie za wszystkich, którzy zakończyli już swoje życie na ziemi. Pamiętajmy o nawiedzeniu cmentarza i modlitwie za zmarłych. W niedzielę, w Dzień Zaduszny,  msze święte tak jak w każdą niedzielę. Dodatkowo, o godz. 17.00 odprawione zostanie na cmentarzu nabożeństwo, w którym polecać będziemy Bogu wszystkich zmarłych, szczególnie spoczywających na naszym cmentarzu. Zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.30.

5. Można zamawiać wypominki, dzięki którym modlimy się za naszych bliskich zmarłych w każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 9 i 11.30.

6. Polecamy nowy numer Przewodnika katolickiego. Zapraszamy do lektury.

7. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła i parafii. Dziękujemy za ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać.

8. W minionym tygodniu odeszła do Boga z naszej wspólnoty parafialnej śp. Anastazja Gralak. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

9. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium – czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play