menu Home chevron_right

XXX Niedziela Zwykła (29.10.2023)

27 października 2023
 1. W środę, 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W polskiej tradycji święto to związane jest z pamięcią o naszych bliskich zmarłych. W tym dniu w Kościele wspominamy świętych i błogosławionych, którzy są dla nas wzorem do naśladowania w ziemskim życiu. W Uroczystość Wszystkich Świętych msza św. w kościele odprawiona będzie o godz. 9.00, natomiast na cmentarzu uroczysta msza św. za wszystkich zmarłych parafian o godz. 11.00. Nie będzie mszy św. popołudniowej. Porządkując groby naszych bliskich pamiętajmy, że najważniejsza jest modlitewna pamięć o tych, którzy odeszli już do Boga.
 2. W czwartek, 2 listopada, obchodzimy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Zwłaszcza w tym dniu powinniśmy pamiętać o modlitwie za zmarłych. W związku z nawiedzeniem Ikony Jasnogórskiej w naszym dekanacie nie będzie nabożeństwa za zmarłych na cmentarzu. W Dzień Zaduszny, a więc wyjątkowo w czwartek, a nie w pierwszy piątek miesiąca o godz. 16.00 odprawiona zostanie msza św. zbiorowa. Zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy.
 3. W przyszłą niedzielę 5 listopada przeżywać będziemy w naszej parafii uroczyste Nawiedzenie Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Nabożeństwo przygotowania do powitania Ikony Jasnogórskiej w kościele o godz. 17.00. Po krótkim nabożeństwie przejdziemy w uroczystej procesji w obok szkoły podstawowej, gdzie około godz. 17.30 nastąpi powitanie i uroczyste wprowadzenie Obrazu Jasnogórskiego do naszego sanktuarium. Po powitaniu w świątyni uroczysta msza święta pod przewodnictwem biskupa Wiesława Meringa. Program nawiedzenia znajduje się na tablicy przed kościołem, a także na folderach, które otrzymały rodziny już kilka tygodni temu. Serdecznie zapraszamy. Duchowemu przygotowaniu do nawiedzenia ikony jasnogórskiej będą rekolekcje, które trwać będą od piątku do niedzieli (3-5 listopada). Msze święte odprawiane będą w piątek i sobotę o godz. 9 i 16. Po mszy świętej o godz. 16 apel jasnogórski. W sobotę pół godziny przed mszą św., a więc od godz. 8.30 i od 15.30 rozpocznie się spowiedź. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem i w zjednoczeniu z Bogiem przeżyć obecność Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej wspólnocie. Wyjątkowo w I piątek miesiąca nie będzie spowiedzi, proszę, aby dzieci z klas IV przystąpiły do spowiedzi w sobotę w ramach przeżywanych rekolekcji. W związku z nawiedzeniem obrazu i naszą jak najliczniejszą obecnością na ceremonii powitania obrazu i uroczystej mszy św. rozpoczynającej nawiedzenie w przyszłą niedzielę msza święta będzie tylko o godz. 9.00. Nie będzie mszy o godz. 11.30. Zapraszamy wszystkich parafian i sympatyków naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości na godz. 17.00 na powitanie Ikony Jasnogórskiej i uroczystą mszę świętą. Na uroczystość powitania prosimy zabrać ze sobą gromnice lub inne świece. Procesja z obrazem do kościoła odbędzie się z zapalonymi świecami.
 4. Można zamawiać wypominki. Za polecanych w nich zmarłych modlimy się w każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 9, 11.30 i 16.
 5. Zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa różańcowe. Jutro – w poniedziałek różaniec wyjątkowo o godz. 17.00, we wtorek o 16.30.
 6. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”.
 7. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego sanktuarium. Dziękujemy za ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać. Na przyszłą niedzielę 5 listopada proszę, aby rodziny nie stroiły ołtarzy, będą przystrojone przez parafię na Uroczystość Nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
 8. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości, pielgrzymom, wszystkim czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu, szczególnie na czas spotkania i modlitwy przed cudowną Ikoną Jasnogórską. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play