menu Home chevron_right

XXXI Niedziela Zwykła (31.10.2021)

29 października 2021
 1. Jutro obchodzimy będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominamy tego dnia świętych i błogosławionych, którzy są dla nas w życiu wzorem do naśladowania. W polskiej tradycji święto to związane jest także z pamięcią o naszych bliskich zmarłych. Msza św. o godz. 9 odprawiona będą w kościele, natomiast msza o godz. 11.00 odprawiona zostanie na cmentarzu. Zatroszczmy się o to, abyśmy ze zdrowym rozsądkiem, z troską o siebie oraz inne osoby nawiedzali cmentarze, byśmy nie gromadzili się w dużych skupiskach osób. Okazję do modlitwy za zmarłych mamy każdego dnia przez oktawę i wtedy możemy uzyskać odpust zupełny, który ofiarujemy za bliskich nam zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, czyli stan wolny od grzechu ciężkiego, nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencji zmarłych.
 2. We wtorek 2 listopada przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Zwłaszcza w tym dniu pamiętajmy o modlitwie za zmarłych. O godz. 17.00 odprawione zostanie nabożeństwo na cmentarzu. Modlić się będziemy przy pięciu stacjach za zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu i za zmarłych z naszych rodzin polecanych w wypominkach.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 15.30.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszam na mszę o godz. 9.00 i po niej na spotkanie organizacyjne dzieci i młodzież z naszej parafii wraz z rodzicami, pragnące za dwa lata przyjąć sakrament bierzmowania. Dotyczy to uczniów szkół podstawowych począwszy od klasy VI oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy jeszcze nie byli u bierzmowania.
 5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika katolickiego „Idziemy” oraz kalendarze sanktuarium ostrowąskiego na 2022 rok. Można zamawiać wypominki na kolejny rok. Za polecanych zmarłych modlimy się w każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 9, 11.30 oraz 16.00.
 6. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego sanktuarium. Dziękujemy za ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać.
 7. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości, pielgrzymom – wszystkim czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej życzymy Bożego błogosławieństwa i zdrowia w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

 
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play